27 червня в рамках Всеукраїнської акції «Пліч-о-пліч» з Києва виїхала колона машин з чіткою метою – підкорити гору Говерлу і підняти найдовший прапор України, не дивлячись ні на що! Команда Благодійного фонду «Об'єднання світових культур» приєдналася до учасників.
Символічно акція відбулася 28 червня в День Конституції, велике і таке важливе свято для кожного українця. Початок йому поклав великий гетьман Пилип Орлик, підписавши в 1710 році конституцію, яку затвердив король Швеції Карл 12. Ця конституція була одна з перших конституцій у Європі.
Сходження було не легким і зайняло більше 5 годин, хоч погода була прихильною і радувала сонечком. Всіх мотивувала найменша учасниця проекту – маля віком 10 місяців.
Команда піднімалася від села Лазещина – найпростішим, але довгим маршрутом, який склав 16 км.
Учасникам по черзі довелося нести прапор, вага якого склала більше двохсот кілограм, на своїх плечах, але коли є загальна висока мета – вона здатна згуртувати і об'єднати людей навіть у важкі моменти. Учасники по черзі допомагали і підміняли один одного, і весь час відчувалося плече товариша і взаємна підтримка.
На величезній висоті, коли сили практично зійшли нанівець, ми почули дзенькіт дзвіночків і уявити собі не могли, що зустрінемо величезне стадо овець і пастуха, що проходять повз. Важко повірити, але для них це щоденний режим – прогулянки на такій висоті.
Після того як всі піднялися на Говерлу і було розгорнуто найбільший український прапор, досягнення було зареєстровано у Національному реєстрі рекордів України, представник якого Віталій Зорін, дізнавшись про проведення акції, спеціально прилетів до Карпат і відвідав захід. «Багато прапорів побували на Говерлі, але цей – найдовший. Це відмінний рекорд і я захоплений енергією цих хлопців!», - зазначив експерт.
Як розповів організатор акції, президент Фонду волонтерів України Тимофій Нагорний: «Сьогодні зібралося більше ста чоловік, справжніх патріотів нашої країни, які люблять Україну і доводять це своїми справами. Я хочу, щоб ми показали приклад підростаючому поколінню, об'єднуючи різних людей, які можуть бачити, розвивати нашу країну і об'єднатися, незалежно від точки зору. В цей день на вершині було багато туристів не тільки з України, а й з інших країн. Всі вони взяли участь у встановленні рекорду і намагалися підтримати український прапор. Навколо відчувалася справжня дружня атмосфера. Дякувати Бог, він благословив нас зробити ще одну добру справу. Я хочу висловити подяку і вдячність кожному з учасників. Кожна людина допомагала і підставляла своє плече до плеча. І ця енергетика нас усіх згуртувала. Ми об'єднуємося і об'єднуємо хороших, світлих, добрих, позитивних людей, тому що коли ми об'єднуємося, ми стаємо сильнішими. А коли об'єднуються сильні – вони стають непереможними. Так давайте разом сіяти добро і примножувати любов, заради майбутнього нашої країни!»
На зворотному шляху на перевалі нас чекало свято – горіло величезне багаття, ми співали гуцульські пісні і куштували національну їжу. Вечір у Карпатах, люди в вишиванки і неймовірно тепла атмосфера – все це надовго залишиться в нашій пам'яті.
Акція «Пліч-о-пліч» об'єднала спортсменів, волонтерів, дітей та небайдужих людей з різних країн світу. Підняття на Говерлу найбільшого прапора України символізує силу духу українського народу, його згуртованість і готовність об'єднуватися.
