Таланту потрібно допомагати! Саме таким гаслом керується фонд «Об’єднання світових культур». Ми не втрачаємо жодної нагоди, якщо можемо допомогти розвиватись та отримувати нові знання тим, хто цього дійсно потребує і – що немало важливо – хоче.
23 листопада в КВЦ «Парковий» фонд UWCF провів художній майстер-клас для дітей з хистом до образотворчого мистецтва. Це перший захід фонду у подібному форматі, але (спойлер) далеко не останній.
Проводив сам клас один із благодійників та партнерів фонду, видатний сучасний український художник Андрій Павлович Кулагін.
Андрій Кулагін – видатна персона у світовому образотворчому мистецтві. Спектр його вмінь – від лаконічної графіки до живописних пейзажів та натюрмортів. Але окрему сторінку в його творчому доробку займають портрети. Портрет Іоана Павла ІІ авторства Кулагіна зберігається у ватиканській бібліотеці.
Що малювали?
Темою класу став букет осінніх квітів, виконаний у техніці «пастель». Пастель, насправді, дуже хитра техніка – спочатку вона видається доволі простою, але з часом починаєте розуміти, що вона вимагає у ставленні до себе досвіду та послідовності. Андрій Павлович багато років працює у такі техніці, тому вже виробив свої власні «фішки» та хитрощі у роботі з нею. І – як показали результати класу – багато хто його почув і навіть спробував застосувати. Також на практиці дітям допомагала дружина художника, Ольга Шевченко.
Хто малював?
Майстер-клас був безкоштовним. Це важливо – адже участь у ньому могли взяти усі бажаючі діти. Батькам варто було просто написати у повідомлення організаторам або залишити коментар під відповідним постом у Facebook.
За 6 годин його відвідали 28 дітей. Половина з них учасники молодшої групи, від 6 до 12 років – учні різних художніх студій, таких як «Артос», «Творча кухня» та «Елідерія». Наймолодший учасник, Ілля, навіть встиг подружитись із Андрієм Павловичем і зовсім не хотів з ним прощатись у кінці заходу.
Старша група складалась з підлітків – від 13 до 17 років. Усі члени старшої групи – учні Державної художньої середньої школи імені Т. Г. Шевченка.
Як все пройшло?
Картини запрошених юних майстрів перевершили очікування. Не дивлячись на те, що усі малювали з однієї натури – букета живих квітів – жоден малюнок не був схожий на інший. Мистецька призма дітей-художників подекуди приємно здивувала навіть Андрія Павловича.
Окремо хочемо подякувати всім, хто допоміг реалізувати майстер-клас! Андрію Кулагіну та Ользі Шевченко за проведення класу. КВЦ «Парковий» за чудову зручну та красиву локацію. Фотографам-волонтерам Жанні Євміній та Тетяні Шавловській, а також Павлу Холодову, телеканалу «Телевсесвіт» та родині Чернець за чудові фото- та відео- репортажі. Олені Царенко за допомогу у організації заходу. Державній середній художній школі імені Тараса Шевченка за участь її учнів у заході. Волонтерам Діані Білодєдовій та Дарині Яловій за допомогу під час самого заходу. Усім дітям, які брали участь у класі та їхнім батькам!
