Мало хто за все своє життя може побачити дивовижну роботу залаштунків телебачення. Багато людей навіть не підозрюють, яку величезну команду має кожен телеканал, і яку глобальну роботу може зробити кожен, хто там працює.
Та восени підопічні нашого благодійного фонду «Об’єднання світових культур», а саме: переможці творчих конкурсів та діти наших волонтерів, а також діти з інвалідністю, якими опікується фонд «З теплом у серці» відвідали саме серце українського телебачення, куточок, з якого воно і зароджувалося – канал UA: Перший.
Ми побували на екскурсії у музеї телебачення. Його створено працівниками українського телебачення – тими, хто стояв біля витоків професійного телевізійного мовлення в Україні; хто вперше у країні ставав біля телекамер на Хрещатику, 26, тими, хто першим натиснув кнопку "ефір" у 1951 році; хто від першої цеглини зводив нинішній телецентр на Сирці.
Експозиція музею нараховує понад 800 експонатів. Серед них є і унікальні раритети: телевізор зі збільшувальною лінзою КВН-49, кіно- та телевізійні камери, радіоприймачі довоєнних часів, галерея ескізів декорацій телепередач та макети студій. Усі присутні були в захваті. Навіть спробували себе у ролі операторів і журналістів.
Для справжніх фанів Євробачення у музеї облаштовано окремий куточок, де можна дізнатися про всіх учасників пісенного конкурсу, які представляли Україну у різні роки, та навіть подивитися на справжню нагороду – скляну статуетку у вигляді мікрофону, яку передала музею переможниця Євробачення-2016 Джамала.
Крім того, діти завітали до музею, присвяченому програмі «Фольк-music», авторську екскурсію в якому провела народної артистки України Оксана Пекун.
10 років на каналі UA: Перший виходила в ефір програма «Фольк-music». За словами співачки Оксани Пекун – це програма для всіх поколінь про відродження та популяризацію української музики, автентичних мелодій та народних пісень різних регіонів України.
У музеї цієї програми зберігаються унікальні експонати, виготовлені спеціально для музичної програми «Фольк-music». А ще на згадку про екскурсію від народної артистки усі дітки отримали автографи і позитивні емоції.
Родзинкою екскурсії стала сучасна студія, з якої ведуться ефіри та знімаються телепрограми, куди діти змогли зазирнути між прямими ефірами.
Дякуємо за організацію та запрошення на цікаву екскурсію Олені Царенко, неймовірній Оксані Пекун і всій команді її програми, працівникам музею Анні Фурсенко та Наталії Ходосі та, звичайно, телеканалу UA: ПЕРШИЙ та Голові Правління АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Миколі Чернотицькому!
